logo
Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat.
 

Blog

Anasayfa / Günlük yazılar  / Öğrenmenin Keyfi

Ülkemizde belli bir yaşın üzerindeki herkesin çok sevdiği bir grup var Mazhar, Fuat, Özkan yani nam-ı diğer MFÖ.

Onların çok bilindik şarkılarından birisi de aşağıda dinleyebileceğiniz “Yalnızlık Ömür Boyu”…

Yazının giriş kısmını okuyanlar Selim yine can sıkıcı yaşadığı bir durum için; yalnızlık, tek başına kalmak, hainlik ile ilgili bir şeyler yazacak diye düşünmüş olabilirsiniz. İnsanlar olarak bu durumlar hayatlarımızda yok değil ama benim niyetim aslında yalnızlık ile ilgili değil “Öğrenme” ile ilgili bir şeyler anlatmak.

Aslında yalnızlık değil “Öğrenmek bir Ömür Boyu” demek istiyorum. İnsanı diğer varlıklardan ayıran en önemli özellik yaşadığı her andan bir şeyler öğrenebiliyor olması bence. Öğrenmek hayatın tamamında sürekli hale getirilebildiğinde o hayat çok daha yaşanabilir oluyor kanaatimce.

Yaş 35’i geçince hayata, insanlara, ticarete ve diğer tüm hayati konulara farklı gözle bakmaya başlıyor insan. Biraz, hayatın verdiği keyfi yaşabiliyor muyum telaşesi, biraz hayatımı daha kaliteli nasıl yaşarım düşüncesi insanı her yaptığımdan nasıl keyif alırım diye düşünmeye itiyor. İşte bu gözlemler esnasında insan hayattan çok keyif alan diğer varlıkları daha bir ince ayar inceleme fırsatı buluyor. Öğrenme hayatın her anında çok küçük de olsa bir şey ile mümkün olduğunda çok daha keyifli oluyor.

Eylül ile yeni başlayan bu sezonda bolca yeni şey öğrenmeye gayret edeceğim.

Bir öğrenci gibi gidip derslere katılacağım.

Dijital dünyadaki kursları bolca takip edeceğim.

Yaş farkı gözetmeksizin herkesi bir öğretmen gibi görüp onlardan ne öğrenebileceğime odaklanacağım.

Çünkü Cenab-ı Hakk bizi bir imtihan dünyası olarak bu dünyaya biraz dinlenelim diye göndermiş. Ve ahiretteki yaşayacağımız sonsuz zaman diliminde rahat edebilmemiz için bu dünyada bizlere öğrenecek çok şey bahşetmiş aslında. Biz de onlardan güzellikleri, hayırlı olanları öğrenip Rabbimizin bizden beklediklerini yerine getirebilmek için bolca okumalı, öğrenmeli ve keşfetmeliyiz bence.

Yorumlar

*