logo
Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat.

Selim Çavuş

Selim Çavuş

1984 İstanbul doğumludur. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır.  Lisans eğitimini  Matematik (İngilizce) Bölümü’nde tamamlayan Çavuş, Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün Türkiye’de bir ilk olarak açtığı Yeni Medya Yüksek Lisans Programının ilk mezunlarındandır. İkinci Üniversite programı kapsamında Halkla İlişikiler ve Reklamcılık bölümünde öğrenimine devam etmektedir. 

Bugüne kadar ulusal ve uluslar arası 20 projede koordinatörlük yapmıştır.

Young United Nations projesi Genel Koordinatörü olarak gitmiş olduğu Amerika Birleşik Devletleri’nde Georgetown University, United Nations, Marshall Foundation, Woodrow Wilson Institute ‘te eğitimler ve brifingler almıştır.

Türkiye’de okuma sevgisi ve bilincini arttırmak amacıyla dünyadaki Think Tank kuruluşlarından esinlenerek 2007 yılında Düşün Taşın adında bir gençlik Kulubü kurmuştur. 12 Ocak 2010 tarihinde Kurucu Başkanı olarak dernek haline getirdiği Düşün Taşın, 2010 yılında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından himaye almaya layık görülmüştür.

Sabancı Vakfı tarafından Türkiye’nin Fark Yaratanları ünvanına sahip olan Çavuş, Sıra Dışı Yaşam Becerileri, Yeni Medya, Sosyal Girişimcilik konularında 40 üniversitede 10.000 kişiye eğitim ve sunumlar yapmıştır.

Çalışmakta olduğu projeler ile ilgili onlarca TV programı ve ulusal basına röportajlar veren Çavuş, gerçekleştirdiği projeler kapsamında bugüne kadar 12 farklı ülkede görevler yapmıştır.

2015 yılında kurduğu Akilane Stratejik Danışmanlık & Yönetim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığını devam ettiren Selim Çavuş, Esra Çavuş ile evli, Akil Emir ve Meva Sultan isminde dünyalar tatlısı bir erkek, bir de kız çocuk sahibidir.

Kafasında hayal ettiklerini ayaklarına yaptırmaya cesaret edemeyenler; hayatları boyunca başkalarına gıpta edip yerlerinde sayanlar olacaktır. 

Sıra Dışı Projeler Üreten Bir Sosyal Girişimci

Düşün Taşın Derneği'nde yaptığımız projelerle ezber bozmaya ve gençler için yeni fikirler geliştirmek için çalışıyoruz.

Konuşmacı

21. Yüzyıl Becerileri, Yeni Medya, Dijital Dönüşüm ve Liderlik konularında eğitimler ve seminerler veren bir konuşmacı

Yeni Medya İnsanı

Dijital Dönüşüm ile ilgili kişi ve kurumlara hizmet veren Akilane AŞ'nin kurucusu

Akil Emir'in Babası

Rabbimizin emanet olarak bize bahşetmiş olduğu 5,5 yaşındaki Akil Emir'in hayatına şahitlik edip ona yol göstermeye çalışan arkadaşı

Esra Hanımın Eşi

Düşün Taşın Derneği'ni birlikte kurduğum, şirketimiz Akilane'nin Genel Müdürü ve hayallerimin ortağı biricik eşim Esra Çavuş'un Eşi

Kitap Aşığı

Bize doğruları gösteren, yanlışlarımızı fark ettiren ve bizi hiç aldatmayan en güzel dostlarımız olan Kitapların Aşığı