logo
Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat.
 

Blog

Anasayfa / Genel  / Calibro Deneyimi

Evren Elif Akçakaya ve Ercüment Büyükşener‘in daveti üzerine Yeni Medya Merkezi projesinde ortağım Kamil Mehmet Özkan ile birlikte 21 Ekim 2014 Salı günü yeni bir okuma deneyimi sloganı ile yola çıkan CALİBRO’nun Vera Yıldız Park’taki lansman davetindeydik.

Calibro Selim Çavuş Kamil Mehmet Özkan

www.calibro.com adresinden detayları hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz yazılımı türkçe olarak dizayn edilen E- kitap okuyucu ülkemizdeki kitapseverlerin okuma alışkanlığına bambaşka bir soluk getirecek.

Düşün Taşın Derneği olarak yıllardan beri insanların hayatına kitabı, okumayı, düşünüp kitaplardan öğrendikleri kelime, cümle ve bilgileri başkalarına taşımak için çalışmalar yapan bir sivil toplum kuruluşu olarak böylesine güzel bir ürün ve ürünün yanı sıra  www.babil.com, Papersense, Arkakapak gibi ürünler ile yaratılmak istenen kitap ekosistemine  adeta bayıldım.

Lansman sonrasında tarafıma gönderilen CALİBRO ile lansmanda yaşadığımız deneyimi devam ettirdiler.

Calibro deneyimi

Calibro ile ilgili izlenimlerim şunlar;

  • Gecenin bir vakti fiziksel olarak satın almanızın imkansız olduğu bir zamanda okumak istediğiniz  kitabı yatağınızda iken bir kaç tıklama ile erişebilmenize  imkan sağlıyor.
  • Kindle kullanıcılarının “keşke şu cihazın bir türkçesi olsaydı, içinde de Türkçe kitaplar olaydı ” serzenişlerini ortadan kaldırıyor.
  • Tablet kullanmaya çok alışmış olan bizlerin cihazın ele ilk alındığı anlarda alışmakta zorlandığı ve ara ara ekrandaki menülere parmak dokundurmak zorunda kalma durumu yaşatıyor.
  • Ekranın  kitaba benzetilmesi ve gözü yormaması oldukça iyi

IMG_9994

Gönderim yapılmadan önce içerisine yüklenen krediler ile satın almış olduğum kitapları okumaya devam ediyorum.

Calibro deneyim bir süre daha devam edecek gibi duruyor.

Bu sektöre yatırım yapma cesareti ve vizyonlarından dolayı projenin başından bugüne kadar işin içinde yer alan herkesi tebrik ediyorum. Birçoklarının ticaret ve siyaset ile bir şeyler yapmak ve köşeyi dönmek için uğraştığı bir dünyada köşeyi dönmeye çalışanların tecrübe ve bilgisizliklerini fark ettikleri anlarda karşılarına çıkacak olan kitapsızlık problemine merhem olabilecek olan bu ekibi ve yaptıklarını yakinen takip edeceğim.

Calibro denemeye değer bir ürün.

#CalibroDeneyimi

Yorumlar

*