logo
Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat.
 

Blog

Anasayfa / Genel  / Düşün Taşın Derneği  / Seninle Birlikte Yeni Düşün Taşın

24 Eylül 2016 Cumartesi günü Düşün Taşın Derneği olarak Ağustos ayında Dehalar Aranıyor sloganı ile açmış olduğumuz ilanımıza başvuru yapan ve ofisimizdeki mülakatı geçen üye adaylarımızla bir araya geldik.

du%cc%88s%cc%a7u%cc%88n-tas%cc%a7in-derneg%cc%86i-oryantasyonu-1

Yeni bir dönem ve yeni bir sezona başladığımız için derneğimizin bulunduğu ilçe olan Bayrampaşa’da yeni açılan bir otel olan Wish More Hotel Istanbul ‘da  gerçekleştirmek istedik bu organizasyonu.

Gelen 430 kişilik başvuru arasından mülakata davet ettiğimiz 70 kişi arasından sadece 28 kişi bu organizasyona katılmaya hak kazanmıştı.

Uzun süren hazırlıklar, hummalı bir seçim sürecinin sonrasında ancak karar verebilmiştik kimlerle yola çıkmaya niyet edeceğimize.

Ülkemizin önemli üniversitelerinden başvuru yapmış olan DEHA adaylarımız ile program başlangıcında bir tanışma gerçekleştirdik.  Her yeni gelen adayı tanımak ve kendileri ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak bizler için çok önemli idi.

Muaz Toğuşlu, Furkan Aslan, Pınar Tezgider ve yeni katılan tüm arkadaşlar bizimle paylaştılar kısa hayat hikayelerini…

Muaz toğuşlu

Programımızın planını yaparken bu programın başlangıcında hain terör örgütünün 15 Temmuz gecesi kalkışmaya çalıştığı o alçak darbe girişiminden ülkemizi korumak, bayrağımıza sahip çıkmak adına kanlarını döken, canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve gazilerimize saygı duruşu ile başlama kararı almıştık.

16

Kendilerini detaylı şekilde anlatan yeni arkadaşlarımız kariyerlerindeki mihenk taşlarını, Düşün Taşın Derneği ile ilgili hayallerini paylaştıkça hepimizin heyecan katsayısı yükselmeye başladı.

Programda yönetimde görev alan arkadaşlarımız ve  mevcut üyelerimiz kendilerini anlattı hemen akabinde yeni bir  arkadaşımıza söz verdi.

14

Programın önemli anlarından biri ise değerli büyüğümüz, derneğimizin Onursal Üyesi, kıymetli abim Fırat Çakır ‘ın konuşmasını gerçekleştirdiği an oldu.

Fırat Cakir

Programın son kısmında Düşün Taşın Derneği kuruluş yolculuğumuz, hedeflerimiz, gelecekte gerçekleştirmek istediğimiz projelerden bazılarını paylaşmak için sahne aldım. 
selim cavus

7 yılı geride bırakmak üzere olan derneğimizin böyle bir mekanda program tertip edebiliyor olmasının bizim için öneminden, derneği kurduğumuz ilk ofisteki heyecanımızın şu an nasıl devam ettiğinden, 2030 yılında 20 yaşına basacak olan derneğimizin açmak istediği üniversiteden bahsettim yeni arkadaşlara.

selim-cavus-dusun-tasin

Rabbimin bizlere genç yaşta nasip ettiği bu güzel ortam ve arkadaşlar için ne kadar şükretsem az. Çok farklı ortamlarda ve platformlarda olmak için almış olduğumuz davetler, gelen onlarca tekliflerden birine kapılıp gitse idik acaba şimdilerde nelerle uğraşıyor oldurduk. Ama bizler gençliğini nerede harcadın sorusu ile karşılaştığımız zaman;

  • Gençlerle beraber bir günümüz bir başkasına benzemesin diye koşturmakla harcadık Allah’ım diyeceğiz.
  • İlim, kültür ve irfan yolculuğunda ilk emri ” OKU” olan bir dini yaşamaya gayret gösteren gençlerden olmak istedik diyeceğiz.
  • Yaptığımız toplantılar, etkinlikler vesilesi ile oluşturduğumuz sosyal öğrenme ortamlarında kendisinden daha donanımlı bir başka kişi ile gençleri buluşturmaya gayret gösterdiğimizi söyleyeceğiz inşallah.

selim-cavus

Bunları yapabilmek adına yeni dönem inşallah hepimize hayırlı ve uğurlu olsun.

Düşün Taşın Derneğimizde görev almak için 2 aylık deneme süreci başlayan tüm aday arkadaşlara şimdiden başarılar diliyorum.

İnşallah beraber çok güzel işlere imza atarız.

Ülkemizin, al bayrağımızın, milletimizin geleceğinde görev alacak nitelikli işler yapan gençler yetiştiririz hep beraber.

Dusun Tasin Turk Bayragi

Oryantasyon Programından Unutulmayanlar 

Aramıza yeni katılan arkadaşlardan Eren Odabaşı’nın klarneti ile beni mest eden performansı bir harikaydı. Kendisini diğer programlarda da inşallah imkan vermeye gayret edeceğiz.

img_8651

Esra Çavuş 

Kıymetli eşim, biricik hayat arkadaşım Esra Çavuş, oğlumuz Akil Emir ile ilgilenmek durumunda kaldığı için biraz geç katıldı programa.

Bir geldi, pir geldi adeta. Çok kısa süre kalmak durumunda kaldı. Ama benim yaklaşık 1 saat 15 dakikada anlatmak istediklerimi o yeni ekip arkadaşlarımıza 3 dakikalık konuşmasında özetledi adeta.

Düşün Taşın diye bir şey yok iken benim yanımda olan, her kademesinde benimle ter döken, zoruluklarla mücadelemizde her daim yanımda olan güzel eşim, hep var ol, nur ol, bizimle ol inşallah…

İlk bebeğimiz olan Düşün Taşın ile son bebeğimiz olan Akilane A.Ş. arasında gerçek bebeğimizi Akil Emir’i bize nasip eden Rabbim daha nice güzellikler ile bizleri şerefyab eylesin 
img_8582

Yorumlar

*