logo
Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat.
 

Blog

Anasayfa / Genel  / Düşün Taşın Derneği  / İstanbul Üniversitesi İnovasyon Kongresi

İstanbul Üniversitesi’nde öğretim görevlisi aynı zamanda Düşün Taşın Derneği Yüksek İstişare Konseyi Başkan Vekili Prof. Dr. Sefer Şener hocamızın daveti ile 3 gün süresince İstanbul Kongre Merkezi’nde Entelektüel Ekonomi ve Yenilikçi Girişimcilik İçin Reformlar teması ile  gerçekleştirilen  “2. DÜNYA TEKNOLOJİ, İNOVASYON ve GİRİŞİMCİLİK KONFERANSI ‘ndaydık.

 

Düşün Taşın Derneği olarak bu senenin sonunda gerçekleştirmeyi planladığımız Türkiye’deki STK Bilinci ve STK’ların Günümüz Dünyasındaki Rolü başlıklı çalıştay konusunda tecrübe edinmek, akademik bir çalışmanın tüm detayları ile deneyimlenmesi amacıyla ekibimizdeki İsmail Ünlü, Buket Turan, Muaz Toğuşlu, Dilşah Nur Güneş, Pınar Tezgider ve Bilal Dadanlar arkadaşlarımızla 3 gün boyunca programda yer aldık.

Günümüzde ülkelerin ve işletmelerin küresel rekabetle baş edebilimeleri için ileri teknoloji ve inovasyonların, başarılı girişimcililerle ekonomiye kazandırılması, sürdürülebilir ekonomik gelişme için hayati öneme sahip olup bu sebeple, bu alanda bilginin üretilmesi ve paylaşılması büyük önem arz etmekte. Bu bağlamda organizasyonu yapanlar tarafından bu yılki konferansın ana teması; “Entelektüel Ekonomi ve Yenilikçi Girişimcilik için Reformlar” olarak belirlenmiş.  Konferansın açılış konuşması Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş Bey tarafından 12 Mayıs 2017 Cuma günü yapıldı.

Turkcell’den, Halkbank’a, Turkish Technic firmasından Sesil Pir Danışmanlığa kadar bir çok farklı konuda hizmetler şirketlerin gelip inovasyon ile ilgili sunumlar gerçekleştirdiği programda girişimcilik, teknoloji ve inovasyona dair çok önemli konular tartışıldı.

Katılımın yüksek olduğu programda sunum yapan firmalar genel itibariyle kendi yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Akademisyenlerin bildiri sunmaları için önemli bir mecra olan kongrede yüzlerce makale ve önemli bilgi paylaşıldı.

Programa ekip arkadaşlarımızın sağlamış olduğu katkıdan dolayı İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sedat Murat hocamız tarafından bir teşekkür plaketi ile onurlandığımız programın son gününde Sedat Bey ile yeni çıkacak olan Düşün Taşın Dergimiz için de bir röportaj gerçekleştirdik.

 

Rektör Yardımcısı Sedat Bey’in babacan yaklaşımı, eğitim dünyasına olan dertli bakış açısı ile kendisinden çok etkilendiğimiz röportajımızı 3 Haziran 2017 yayımlanacak olan dergimizden okuyabilirsiniz.

Yorumlar

*